První muži na prahu vesmíru

První muži na prahu vesmíru / The First Men in Space V padesátých letech 20. století se Spojené státy a SSSR intenzivně připravovaly na proniknutí do kosmu. V rámci těchto příprav uskutečnilo americké letectvo v roce 1957 balonový let za hranice atmosféry, do výše 30 ..

Prostoročas 2 - Nebezpečná cesta vesmírem

Lidstvo už řadu tisíciletí vzrušují tajemství vesmíru. Vědci zkoumají povahu prostoru a času, jako by se pokoušeli dát dohromady dílky gigantické skládačky. Díky neustálému vývoji techniky se vědcům v poslední době podařilo nalézt odpověď na několik otázek, ..

CERNA DIRA - dokument CZ dabing

Černé díry - dokument CZ dabing nejsou jen zvláštní kosmické objekty, ale mají svůj zásadní význam při vzniku galaxií a vlastně i života, jak ho dnes známe.

Tajemství černých děr

Hodnocení ČSFD: 84%Černé díry nejsou jen zvláštní kosmické objekty, ale mají svůj zásadní význam při vzniku galaxií a vlastně i života, jak ho dnes známe. Poznání, že černé díry jsou stěžejní pro fungování našeho vesmíru, je velkým objevem vědy naší doby. ..

Dobyvani mesice dokument cz

Před čtyřiceti lety, 20. července 1969, stanuli na měsíčním povrchu první vyslanci lidstva - N. A. Armstrong a E. E. Aldrin, posádka Apolla 11. 20. července 1969 stanuli na měsíčním povrchu první pozemšťané - američtí astronauté Neil Armstrong a Edwin Aldrin. Mise Apolla 11 ..

Nečekaná budoucnost

11 srpna 1999. V Alpách je v poledne tma, ve střední Evropě nastalo úplné zatmění. Hodnocení ČSFD 74 %. Naše planeta pomalu, ale jistě roste a zpomaluje svou rotaci okolo Slunce. Představme si několik odvážných teorií, jaké důsledky to může mít pro náš život. Délka ..

Země z vesmíru

Hodnocení ČSFD: 90%Ponořte se do tohoto vizuálního zážitku, který vám lépe vysvětlí jemnou propojenost fyzikálních činitelů, které udržují Zemi v dokonalých biosferických podmínkách. Pokochejte se planetou Zemí, okolo které krouží satelity vyrobené druhem vyšších ..