Niagarské vodopády

Niagarské vodopády-divoké peřeje. Je to jeden z nejznámějších zázraků přírody. Přes jejich hrany přeteče každou sekundu přibližně pět tisíc devět set metrů krychlových vody. Lidé je považují za něco věčného, podobně jako je Mount Everest či Gibraltar. Ale pravdou ..

Strážci pralesa

V neproniknutelných lesích rovníkové Afriky bojuje skupinka odvážlivců za záchranu ohrožených zvířat.V srdci gabonského rovníkového pralesa svádí skupinka několika lidí těžký boj, který má za cíl chránit druhy zvířat, jimž hrozí vyhubení. Jsou to Gabonci, Holanďané, ..

Murény- tajuplní lovci hlubin

Nahlédnete do podivného světa murén a dozvíte se, co jim umožnilo stát se tak úspěšnými a přizpůsobivými predátory. Délka videa: 25 min.

Asijské divy světa – Okinawské akvárium

Sledujte nejúchvatnější stavby světa, historické i moderní, kterými se pyšní Asie.Důmyslné stavby, geniální inženýři a nepředstavitelná lidská práce. Délka videa: 48min

Tarantula - Pavúk všetkých pavúkov Austrálie CZ dabing

Nebezpečná tarantula! Austrálie je domovem nejdravějších sklípkanů na světě a právě zde nás odborník Dr. Robert Raven seznámí se svou probíhající prací na určování nových druhů a jejich ochraně. Neúnavně prohledává rozsáhlé australské vnitrozemí a odlehlé deštné ..

Neuvěřitelný svět pavouků

Prohlédněte si skrytý svět chlupatých osminohých monster, která jsou jedněmi z nejvšestrannějších a nejefektivnějších strojů na zabíjení na Zemi.(National Geographic)

Planeta plná plastů

Po době kamenné, bronzové a ledové tu máme nyní na Zemi i dobu plastovou. Můžeme se stále tvářit, že se nic neděje? Ještě nedávno nebyly na planetě Zemi žádné plasty. Ale pak, v roce 1907 způsobil belgický chemik Leo Hendrik Baekeland obrat. Vynalezl bakelit, první zcela ..

Tajemství oceánu

Tajemství oceánu je netradiční film, který přináší unikátní záběry ze světa moří a oceánů. Jeden z nejpozoruhodnějších a nejucelenějších projektů, které kdy byly na poli dokumentů natočeny. Tajemství oceánu vás ponoří do mořských hlubin, provede vás od těch ..